SGK SORGULAMA İŞLEMLERİ

Sosyal Güvenlik Hizmetleri Artık Online Olarak Yapılabiliyor

Kısa adıyla SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılında kurulan ve kurumun bünyesinde, önceki yıllarda farklı sektörler için sigorta hizmetleri sunan kurumları toplayan merkez sosyal güvenlik kurumudur. Daha nitelikli hizmet sunabilmek amacıyla başlatılan bu yeniden yapılanma süreci, aynı zamanda birçok yasanın ve sigortalılık sistemindeki geçerli kuranlı değişmesine de sebep olmuştur.

İlerleyen teknolojiden faydalanarak kurum üyelerine, internet üzerinden online hizmet sunmaya başlayan ilk kurumlardan biri olan SGK, altyapı hazırlığını en önce tamamlayan kurumlarımız arasında. Bu nedenle internet üzerinden online olarak hizmet sunumu en üst düzeyde olan kurumlarımızdan biri. Kurumun kendisine ait olan E-SGM ve aynı zamanda E-Devlet platformu üzerindeki web sitesi üzerinden SSK sorgulama ve benzeri işlemleri yapabilmek çok hızlı bir şekilde mümkün oluyor.

SGK sorgulama işlemi için yapılması gereken sadece kurum sicil numarası veya vatandaşlık numarasının E-SGM üzerinden sisteme girilmesi. Kurum üyelerinin sıklıkla yaptığı SSK gün sorgulama işleminin nasıl yapılabileceği ile ilgili tüm detaylara, konu ile ilgili en geniş veriye sahip web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://sgksskgunsorgulama.blogspot.com.tr/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s