Online SGK Hizmetleri

ImageSGK Neden Online Hizmetlere Ağırlık Veriyor

 

Sosyal Güvenlik Kurumu gelişen modern dünyamıza en başarılı şekilde entegre olan devlet kurumları arasında en başta geliyor. Özellikle dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de devlet, vatandaşların modern bir hizmet alabilmesi amacı ile interneti aktif olarak hizmetleri sırasında kullanmaya başladı. Her geçen gün gelişen modern dünyamızda teknolojinin sunduğu imkanlar, internete erişim konusunda insanlara büyük bir kolaylık sunuyor. Bu durumda da internetin kullanım oranları her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde artış gösteriyor. İnternetin insanların günlük yaşamları içerisinde sunduğu büyük kolaylıklar neticesinde artık devlette, internetin var olan gücünü aktif bir şekilde kullanıyor. Devletin internetten aktif olarak hizmet sunduğu en genel platformlardan birisi de e-devlet sistemidir.

 

E-devlet sistemi tüm devlet kurumlarını kapsayan ve vatandaşların devlet ile yani devlete bağlı olan kurumlar ile ilgili olan işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabilmesi açısından büyük bir kolaylık sağlamakta olan devlet sistemidir. Sosyal Güvenlik Kurumu da e-devlet sistemi üzeriden aktif bir politika ile yer alıyor. E-devlet sistemi üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarının bulunmasının dışında Sosyal Güvenlik Kurumu kendi kurumun resmi internet sitesi üzerinden de geniş uygulama ve sistem çeşitliliği ile vatandaşların sigortaları ile ilgili olan işlemlerinde büyük kolaylıklar sunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinde bulunan online hizmet uygulamaları sayesinde vatandaşlar sigortaları ile ilgili olan işlemlerini kurum binasına gitmek zorunda kalmadan yapabilme imkanına sahip olabiliyor.

 

Bunun dışında da Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kendi resmi sitesi üzerinden vatandaşların hizmetine sunmuş olduğu online hizmet uygulamalarının vatandaşlara sağlamakta olduğu bir diğer büyük avantaj ise sigorta işlemlerinin yapılabilmesi için mesai saati zorunluluğunun bulunmamasıdır. Sigorta işlemlerini yapmak için internette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesindeki online hizmet uygulamalarını kullanan vatandaşlar gün içerisinde diledikleri zaman işlemlerini yapabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Böylece mesai saati olmadan ve sigortaları hakkında detaylı bilgiye ihtiyaçları olduğunda birkaç dakika içerisinde internette bulunan ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamasına erişim sağlayarak sigorta işlemlerini gerçekleştirebilme imkanına sahip olabilmektedirler. Bu sebeple de internette bulunan online hizmet uygulamaları vatandaşların sigorta işlemlerinde artık en çok tercih ettiği yöntem ve hizmet alanı haline geldi.

 

Günümüz modern dünyasında vatandaşlar internette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamalarını kullanarak maaş sorgulama gibi işlemlerini dakikalar içerisinde yapabilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu kapsamda da internetten online olarak yapılan bu işlem sayesinde vatandaşlar en güncel ve en doğru maaş bilgilerine erişim sağlayabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Emekli maaşı sorgulama işlemi için vatandaşların internette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamalarından biri olan e-sgm online sorgulama ekranını kullanabilmektedir. Bu sorgulama sayfasında yapılan sorgulamalar ile alınan sonuçlar direkt olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ana veritabanından geldiğinden en güncel ve en detaylı şekilde oluyor. Bu sebeple de vatandaşlar bu işlemleri için E-SGM online sorgulama ekranını kullanmayı tercih ediyorlar.

 

İnternette bulunan bir diğer Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulaması olan ne zaman emekli olabilirim uygulaması ile de vatandaşlar emeklilik haklarını elde edebilmek için kalan prim ödeme gün sayısı, yaş ve hizmet süresi gibi tüm bilgilere en doğru şekilde ulaşabilmektedir. Böylece sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlar ne zaman emekli olacakları hakkında güncel olarak bilgi alarak, çalışma standartlarını bu doğrultuda belirlemektedir. Böylece vatandaşlar ne zaman emekli olacaklarını ve emekli olabilmeleri için neler yapmaları gerektiği gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

www.emeklimaasisorgulama.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s