SSK Hizmetleri

SSK Hizmet DökümüSosyal Sigortada Yaşanan Yenilikler

 

Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Sistemi 1945 yilinda, dönemin Yöneticileri Tarafından Gerçekleştirilme çıkarılan yaslarla Devlet GÜVENCESİ Altında yasalarla korunacak bir sekilde oluşturuldu ettik. 1946 yilinda met kapsamda dağıtımı Kurulan Sosyal Sigortalar Kurumu Kısa adıyla SSK , Özel sektörde çalışmakta income TÜM Türk vatandaşlarını Sigorta şemsiyesi Altına alan, Sosyal Haklar, Emeklilik, yaşlılık sağlık Gibi alanlardaki Hizmetleri Devlet GÜVENCESİ Altına alan kurumdur ettik. 2006 yilinda gerçekleştirilen Sosyal Güvenlik sistemindeki Yeniden yapılanma Süreci çerçevesinde, TÜM kurumların tek merkezden yönetilebilmesi amacıyla dağıtımı Kurulan SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu Yani bünyesine Dahil Edilen Sosyal Sigortalar Kurumu, met Tarihten SONRA TÜM Üyelerini SGK2 ya devrederek Kendisini fes etmistir.

 

Sixty Yıl boyunca ozel sektor çalışanları for Sosyal Güvenlik Hizmetleri sağlayan Kürüm, met Uzun Süre boyunca Türkiye ‘nin gelişiminde Önemli rol oynamış, tanımı i ekonomisindeki gelişmelere Bagli Olarak milyonlar boyutundaki Üyelerine nitelikli HİZMET sağlamaya çalışmış En Büyük Sosyal Güvenlik kurumudur. Günümüzde SGK Delos Altında sürdürülen Hizmetler,, yine 2006 yilinda başlatılan e-Devlet platformunun da Büyük Katkısı sonucunda Artık gunumuzun Teknolojik olanaklarının en ILERI seviyede Kürüm Üyelerine sunulabildiği, çağdaş Geleceğe Güvenle bakabilmemizi sağlayan Bir Kurumsal HİZMET sunmaktadır ettik.

 

2006 yilinda Ulaştırma Bakanlığı ‘nın bünyesinde başlatılan e-Devlet Projesi, TÜM Kamu Kurum uzerinden vatandaşlara internet aracılığıyla çevrimiçi ISLEM sunabilmeleri amacıyla başlatılan Bir projedir, kuruluşlarının Bir platformu ettik. Köklü Bir Devlet mekanizmasına Sahip income ülkemiz kurumlarının, Dijital Olarak HİZMET sunabilmesi for gereklı income informal çalışmalarına SIM Express Yıl Hızlı ve bir sekilde Başlamıştır. Bu informal Süreci Çalışmaları Konusunda, zaten Bir Yeniden yapılanma Süreci İçerisinde yararlanılır Sosyal Güvenlik sistemimiz, en Hızlı ve sekilde adapte olabilen kurumların Başında gelmektedir.

 

Önceleri günler, haftalar VEYA Aýlara alabilen bircok islem Artık çevrimiçi işlemler ettik e-Devlet alt Yapısı Sayesinde Kürüm Üyelerine Birkac dakikayı alan işlemler Olarak onu alandan yapabilmeleri şansını tanımaktadır. Bulundugu Internetin, ustelik Kürüm merkezlerine Hiç gitmeden ettik SSK prim sorgulama islemi, Üyesi en fazla income Sosyal Güvenlik Kurumu income kurumun Üyeleri Tarafından Gerçekleştirilme continuous olarak yapılan met nedenle de oldukca Büyük Bir İş yuku oluşmasına Sebep VEREN Bir sorgulama türüydü ettik. Eskiden bazi durumlarda Günleri alabilen met islemi yapabilmek, günümüzde e-Devlet platformu üzerindeki SGK ‘nın web sitesini Ziyaret ederek, SADECE Birkac dakika İÇERİSİNDE gerçekleştirilebiliyor.

 

SSK Sorgulama tab türdeki sorgulama islemleri for E-Devlet E-SGM altyapıları uzerinden Kürüm Üyelerine sunulmakta income çevrimiçi işlemler for gereklı Olanlar imkb SADECE Vatandaşlık Numarası VEYA Kurum Sicil numarasından Baska bir sey degil ettik ettik. E-Devlet Sistemi onu PTT şubesinden Vatandaşlık Numarası ibraz edilmek suretiyle Alınan bilgiye Bir şifre, TÜM platformu kullanabilmek for gereklı Yeterli income Bir şifredir ettik içinse.

 

Sosyal güvenlikle ilgili yapabileceğiniz her türdeki çevrimiçi sorgulamalar Yer Aldığı web sitemiz, e-Devlet E-SGM platformları uzerinden Kurum Üyelerinin yapabilecekleri TÜM İŞLEMLERİ mercek Altına almaktadır A.Ş. Olarak verilen TÜM Kurumsal Hizmetleri ayrıntılarıyla Inceleyen uzmanlarımızın incelemelerinin çevrimiçi ettik. Bu sayede yapabileceğiniz TÜM çevrimiçi işlemlerle ilgili Olarak, nasıl yapacağınız, hangi adımları izleyeceğiniz, nelerin gerektiği Gibi TÜM konularda Detaylı bilgilere Sahip olabilirsiniz. Konu Hakkında hazirlanmis en Genis Bilgi arşivine Sahip Olan web sitemiz, Sosyal Güvenlik Kurumu ile İlgili Olarak faaliyetlerini sürdürmektedir kılavuzunuz.

 

Özel Bir kategorize Sistemi Ile TÜM kullanıcılarımızın aradıkları bilgiye en Kısa Süre İçerisinde ulaşmasını sağlayan Bir tasarıma Sahip Olan web sitemiz uzerinde, çevrimiçi Olarak yapılabilen işlemlerin Yanı Sıra, henüz çevrimiçi Olarak yapılamayan TÜM işlemlerle ilgili Olarak AYRINTILI bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

www.sskprimsorgulama.gen.tr

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s