GSS Hakkında Genel Bilgiler

Image

Genel Sağlık Sigortasıyla Gelen Yenilikler

Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde interneti en etkin ve en aktif şekilde kullanmakta olan devlet kurumları arasında yer alıyor. Özellikle vatandaşlarında günümüz modern dünyasının hizmet kalitesi ve standartlarında bir hizmet alabilmesi konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu çok titiz çalışmalar gerçekleştirmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun teknolojik olanakları en başarılı şekilde kullanması hem kurum için hem de vatandaşlar için büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Günümüzde interneti etkin şekilde kullanmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde bulunan e-SGK sayfasında çok sayıda online hizmet uygulaması mevcuttur.

Bu online hizmet uygulamaları vatandaşların internete erişim sağlayabildikleri her yerden Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta ve diğer işlemlerini online olarak birkaç dakika içerisinde yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu sayede de vatandaşlar artık sigortaları ile ilgili olan pek çok işlemi yapabilmek için kurum binasına gitme zorunluluğundan kurtulabilmektedir. Bu durum aynı zamanda da ülkemizin en çok işlem gerçekleştirilmekte olan devlet kurumu olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun binalarında var olan yoğun kalabalığın azaltılarak, işlemlerin daha hızlı şekilde yürümesine olanak sağlayacak iş yükünü ortadan kaldırarak, işlerliğin hızlanmasını sağlayabilmektedir.

Böylelikle hem vatandaşlar hem de Sosyal Güvenlik Kurumu modern dünyanın en büyük olanaklarından bir tanesi olan teknoloji ve sunduğu kolaylıklar ile interneti en doğru şekilde kullanabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Modern ve gelişen ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu online hizmet anlayışı, vatandaşların günlük işlerinden geri kalmadan, ihtiyaçları oldukları anda sigorta bilgilerine erişebilmelerine ve sigorta işlemlerini yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Sürekli olarak gelişen modern teknolojiyi sigorta hizmetlerinde etkin olarak kullanmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu GSS işlemleri konusunda da vatandaşlara internetten daha kaliteli ve daha hızlı işlem yapma olanağı sunuyor. Bu kapsamda da vatandaşlar artık internette bulunan online hizmet uygulamaları ile 2012 yılında geçilen Genel Sağlık Sigortası sistemi ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilme ve daha hızlı işlem gerçekleştirebilme konusunda çok daha geniş olanaklara sahip olabilmektedirler. İnternette bulunan online hizmet uygulamalarından bir tanesi olan e-sgm online hizmet uygulaması sayesinde vatandaşlar artık sadece birkaç dakika içerisinde, herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan kolay şekilde GSS sorgulama işlemlerini internette yapabilme olanağına sahip olabilmektedir.

İnternette bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetleri sayesinde vatandaşlar artık birkaç dakika içerisinde tüm Genel Sağlık Sigortası bilgilerine en güncel ve en detaylı şekilde ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde yer almakta olan e-SGK sayfasından kolayca erişim sağlanabilen bu e-sgm online hizmet uygulaması sayesinde artık GSS bilgilerine T.C. kimlik numarası ile kolay şekilde ulaşılabiliyor.  Bu sayede de GSS bilgileri hakkında güncel olarak döküm almak isteyen vatandaşlar, kurum binasına gitme mecburiyetinden tamamen kurtulabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Özellikle güvenlik amacı ile e-sgm sorgulama ekranında istenen bazı kimlik bilgileri sayesinde de daha güvenli şekilde internette GSS bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde 2012 senesinde geçilen bu GSS sistemi kapsamında vatandaşların büyük bir kısmının Sosyal Güvenlik Kurumu’na GSS prim borcu bulunuyor. Çeşitli sistem aksaklıkları, karışıklıklar, GSS prim ödemelerinin yapılmaması ya da gelir tespitinin yapılmaması nedeniyle en yüksek GSS prim ödemesi oranından borcu biriken çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bu nedenle de Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların GSS borçlarıyla ilgili olarak detaylı ve güncel bilgilere kolaylıkla ulaşabilmeleri için GSS borç sorgulama işlemlerini yapabilecekleri web tahsilat borç sorgulama uygulamasını hizmete sundu.

www.gssborcsorgulama.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s