SSK Gün Sorgulama Hizmetleri

sgk-logoSosyal Güvenlik Sistemimizde Online Dönem

Çağlar boyu insanoğlu dünya üzerinde daha güvenli ve daha konforlu yaşayabilmenin yollarını araştırdığı bir evrim süreci içerisinde olmuştur. Keşfedilen her bir yeniliğin kendinden sonraki yeniliklerin hızlanmasına sebep olduğu ve yeni toplumsal düzenin oluşmasını sağladığı binlerce yıl boyunca, insanoğlunun aradığı güvenli ve daha kolay bir yaşamdır. Günümüzde teknolojinin ulaştığı yüksek seviyeye bağlı olarak çok büyük bir hızla gelişmeye devam eden dünyamız, artık neredeyse coğrafi farkların bile ortadan kalktığı hız ve iletişim çağını yaşıyor.

Sosyal güvenlik kavramı gelişmiş ülkelerin ekonomik sistemlerinin bir zorunluluğu olarak 19. Yüzyılda ortaya çıkmış ve sürekli olarak gelişmeye devam ederek günümüzde ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin en belirgin özelliği haline gelmiş olsa da, farklı isim ve şekillerde Türk toplumlarında binlerce yıldır uygulana gelen bir kavramdır.

Bununla birlikte Cumhuriyet dönemi Türkiye’ sinde yasalar ve devlet güvencesi altında kurulan ilk sosyal güvenlik sistemimiz, ancak İkinci Dünya Savaşı’ nın bitiminden sonra 1945 yılında, dönemin hükümeti tarafından çıkarılan bir dizi yasayla kurulmuştur. Kuruluşunun ardından ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelere bağlı olarak sosyal güvenlik sistemimiz çeşitli defalar değişikliğe uğramış ve revize edilmiştir.

Özellikle özel sektör çalışanlarını kapsayan sigorta kuruluşu olarak uzun yıllar hizmet vermiş olan Sosyal Sigortalar Kurumu ya da SSK, en fazla üye sayısına sahip sigorta kuruluşu olarak faaliyet göstermiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet vermekte olan tüm memurları kapsayan Emekli Sandığı ve işveren ile esnafları kapsayan Bağkur kuruluşları 2006 yılında günün şartlarına göre verilen hizmetin çok daha sağlıklı ve nitelikli olabilmesi amacıyla Sosyal Sigortalar Kurumu adı altında tek bir merkez üzerinden hizmet vermeye başlamıştır.

En yüksek üye sayısıyla özel sektör çalışanlarını kapsayan kurum olan Sosyal Sigortalar Kurumu, üyelerinin çeşitli sebeplerle kuruma başvurarak SSK Sorgulama ve benzeri birçok bürokratik işlemi sürekli olarak yapak zorunda kalmaları, kurumun merkezleri ve üyeler için oldukça külfetli işlemler haline gelmişti. Kurumun hızlı büyümesi ve üye sayısının çoğalmasına bağlı olarak ortaya çıkan bu durum, günün teknolojik gelişmelerini kullanarak üyelere daha nitelikli ve hızlı hizmet sunulmasını zorunlu kıldı.

Bu durumun önüne geçebilmek amacıyla başlatılan yeniden yapılanma süreciyle birlikte, internet üzerinden online olarak birçok bürokratik işlemin, kurum üyelerinin hizmetine sunulması sağlandı. Günümüzde SSK Gün Sorgulama ve benzeri birçok bürokratik işlem, birkaç dakika içerisinde internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebiliyor.

SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ve SGK ile ilgili olarak geniş bir bilgi platformu olması amacıyla oluşturduğumuz web sitemiz üzerinde, sosyal güvenlik sistemimize dair her türlü bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Online olarak gerçekleştirilebilen her türlü işlemin detaylı incelemelerinin de yer aldığı web sitemiz üzerinden, yapmak istediğiniz işlemle ilgili her türlü ayrıntıyı önceden öğrenerek, hazırlıklı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz sağlanmaktadır.

Özel olarak tasarlanmış olan web sitemiz, tüm kullanıcılarımızın aradıklarını en hızlı şekilde bulabilmesi ve yapacakları işlemleri nasıl yapacaklarına dair ayrıntılı bilgilere ulaşabileceği şekilde hazırlanmıştır. Online olarak yapılabilen işlemlerin yanı sıra, Sosyal güvenlik sistemimizle ilgili olarak her türlü bilgiyi de barındıran web sitemiz, tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz en geniş bilgi kaynağı durumundadır. Alanlarında uzmanlaşmış olan yöneticilerimiz tarafından, sosyal güvenlik sistemimizde oluşan her türlü yenilik ve çıkarılan yeni yasalarla birlikte yaşanan tüm değişimler anlık olarak izlenerek, tüm kullanıcılarımıza en güncel haliyle aktarılmaktadır. Sosyal güvenlik sistemimizle ilgili olarak en geniş bilgiye sahip kılavuzunuz olarak faaliyet gösteren web sitemiz üzerinde, aradığınız tüm cevaplara en kısa süre içerisinde ulaşabileceksiniz.

www.sskgunsorgulama.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s