SGK Kredi Kartı İle Borç Ödeme

SGK Kredi Kartı İle Borç ÖdemeSosyal Güvenlik Kurumu interneti en etkin şekilde kullanan devlet kurumlarının başında geliyor. Bu sayede de artık Sosyal Güvenlik Kurumuna var olan borçlarınızı internet üzerinden sorgulayabilir ve ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu noktada da Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinde yer almakta olan online hizmetler sayfasında bu işlem sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinin açılması gerekmektedir. Bu resmi internet sitesi üzerinde yer alan online hizmetler sayfasında Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete sunulmuş olan ilgili online hizmet uygulamaları büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

SGK kredi kartı ile borç ödeme nasıl yapılır

SGK kredi kartı ile borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilmeniz amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinin açılması ve burada bulunan web tahsilat online hizmet uygulamasının açılması gerekmektedir. Bu ilgili web h tahsilat uygulaması üzerinde yer alan seçenekler içerisinden öncelikli olarak ödeme türünün diğer ödemeler olarak seçilmesi gerekmektedir.

Daha sonra ise ilgili olan borç türünü seçtikten sonra T.C. kimlik numarası ya da SSK sicil numarası gibi başkasının bilemeyeceği niteliklerdeki bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bu noktada var olan tüm borçlarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s