SGK e-Borcu Yoktur

SGK e-Borcu YokturSosyal Güvenlik Kurumu sigorta kollarından herhangi birine bağlı olan vatandaşlarımızın, çeşitli prim ödemeleri ile ilgili olarak oluşan borçlarına ilişkin olarak da internet üzerinde ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları bulunmaktadır. Bu noktada da Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları sayesinde kolay bir şekilde SGK e-borcu yoktur uygulaması üzerinden SGK ’ya ait borcunuzun bulunmadığına dair bilgi alabilme olanağına sahip olabilirsiniz.

SGK e-borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır

SGK e-borcu yoktur belgesini internet üzerinden alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet sayfasına girmeniz ve ilgili uygulamayı açmanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde sizden kullanıcı adınız, sistem şifreniz ve iş yeri şifreniz bilgileri talep edilmektedir.

Daha sonra alt kısımda yer almakta olan güvenlik anahtarını girerek giriş sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra SGK e-borcu yoktur belgenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Bu sayede de sadece birkaç dakika içerisinde, kurum binasına gitme ve mesai saati bekleme zorunluluğu olmadan, sadece birkaç dakika içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na borcun bulunmadığına dair somut bir belge alabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s