Emeklilik Evrak Takibi

Emeklilik Evrak Takibiİnternet her geçen gün günlük yaşantımız içerisinde bulunan konumun daha da sıklaştırmakta ve sağlamlaştırmaktadır. Özellikle günlük yaşantı içerisinde pek çok alanda büyük kolaylıklar sağlaması nedeni ile insanların internete olan ihtiyaçları, internetin günün her saatinde sıklıkla insanlar tarafından kullanılmasına neden olmaktadır.

Bu şekilde bir durum oluşmasından dolayı da Sosyal Güvenlik Kurumu hem vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunabilmek hem de kurumlarında bulunan iş yükünü hafifletebilmek amacı ile internet üzerinden online hizmet uygulamaları ile vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Bu noktada da internet üzerinden emekli evrak takibi işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinde bulunan online hizmetler sayfasına tıklamanız gerekmektedir.

Emekli Evrak Takibi Nasıl Yapılır

Emekli evrak takibi işlemi için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinde bulunan online hizmetler sayfasına girmeniz ve e-sgm online hizmet uygulamasını açmanız gerekmektedir. Bu sayede de açılan sayfa içerisinde şifresiz olarak işlemin gerçekleştirilebilmesinden dolayı sizden istenen T.C. kinlik numaranız ve evrakınızın kayıt yılı bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra evrak ara sekmesine tıklayarak emekli evrak takibi işleminizi güncel ve anlık olarak yapabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s