SGK Provizyon Sorgulama

SGK Provizyon SorgulamaSGK provizyon sorgulama işleminizi e-sgm uygulaması üzerinden kolay bir şekilde şifresiz olarak T.C. kimlik numaranız ile yapabilirsiniz. Bu online hizmet uygulaması üzerinden provizyon sorgulama işleminizi yapabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde yer online hizmetler kısmına gidilerek e-sgm uygulamasını açılması gerekmektedir.

SGK provizyon nasıl sorgulanır

SGK provizyon sorgulama işlemi için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde yer online hizmetler kısmında e-sgm uygulamasını açmak gerekmektedir. Bu noktada açılan sorgulama sayfası içerisinde nüfusa kayıtlı olunan il, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve nüfusta yer alan cilt numarası bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri doğru ve tam olarak girdikten sonra altta yer alan güvenlik kodunu da girerek sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan sayfa içerisinde SGK provizyon sorgulama işleminiz için sağ kısımda yer alan liste içerisinden ilk olarak provizyon sorgulama seçeneğine daha sonra ise sağlık provizyon seçeneğine tıklamanız gereklidir. Bu sayede provizyon sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede bu provizyon sorgulama işleminizi sadece birkaç dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s