E-Devlet Şifresi

e-devlet şifresiÜlkemizde internetin, tüm dünya genelinde olduğu gibi oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte artık devlette vatandaşlara sunmakta olduğu hizmetlerinde interneti etkin olarak kullanmaya başladı. Bu noktada devletin interneti hizmet politikasının içerisinde çok daha etkin bir şekilde entegre etmesi ile birlikte ortaya çıkan e-devlet sistemi 2008 senesinden bu yana online hizmet sunuyor.

E-Devlet Şifresi Nereden Alınır

E-devlet sistemi üzerinde günümüzdeki tüm bakanlıkların ve resmi devlet kurumlarının online hizmet uygulamaları yer alıyor. Bu durumda vatandaşların mesai saati koşulu olmaksızın, günün her saatinde kolay bir şekilde kurum binasına gitmeden resmi her bir işlemini e-devlet sistemi üzerinden yapabilmesine olanak sağlıyor. Ancak bu olanaktan yararlanabilmek için vatandaşların e-devlet şifresi alması gerekmektedir.

E-devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilmektedir. Bu neden ile herhangi bir PTT şubesine gidilerek sadece 2 TL gibi bir ücret karşılığında ve kimlik ibraz edilerek, e-devlet şifresi alınabilmektedir. Alınan bu şifre ve T.C. kimlik numarası ile e-devlet sistemine giriş yapılarak, pek çok resmi işlem online olarak yapılabilmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s