BAĞ-KUR Sorgulama

BAĞ-KUR SorgulamaÜlkemizde kendi nam ve adına çalışmakta olan vatandaşların bağlı bulundukları Bağ-Kur sigorta koluna bağlı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımız, emekliliklerini daha rahat bir şekilde geçirebilmek amacı ile çalışmaktadır. İnternet üzerinde yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları kapsamında yer almakta olan e-sgm uygulaması üzerinden Bağ-Kur sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

Bağ-Kur Sorgulama Nasıl Yapılır

Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulamaları, sayesinde sadece birkaç dakika içerisinde e-sgm uygulaması ile kolaylıkla yapabilme olanağınızın bulunduğu Bağ-Kur sorgulama işleminin yapılabilmesi için mutlak suret ile T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

E-sgm uygulaması üzerinden Bağ-Kur sorgulama işleminin şifresiz olarak gerçekleştirebilmesi nedeni ile bu gibi kişisel bilgilerin mutlak suret ile girilmesi gerekmektedir.

Bu noktada Bağ-Kur ile ilgili bilgiler için açılan sonuç ekranı üzerinde yer almakta olan tescil kaydı tespiti seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Bu noktada da açılan alt seçenekler içerisinden tescil kaydı tespiti 4B seçeneğine tıklanması gerekmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s