Emeklilik Sorgulama

SGK Hak SahipliğiEmeklilik sorgulama işleminiz için iki farklı uygulama bulunmaktadır. Emeklilik sorgulama işlemlerinde bu iki farklı sistem olmasının nedeni ise kamu çalışanları için ayrı sigortalı olarak çalışan vatandaşlar için ayrı sistemler bulunmaktadır. SSK ile ilgili olan emeklilik sorgulama işlemleriniz için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinde yer almakta olan online hizmetler kısmında yer almakta olan ilgili uygulama bağlantısını açmanız gerekmektedir.

SGK Emeklilik Sorgulama

Emeklilik sorgulama işleminiz için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinde yer almakta olan online hizmetler kısmında yer almakta olan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinde yer almakta olan online hizmetler kısmında yer alan bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfa içerisinde yer alan SSK prim gün sayınız, diğer sandıklara ait gün sayınız, askerlik gün sayınız, fiili gün sayısınız, yurt dışı gün sayınız, üç bin alt yüz günün doldurulduğu tarih ve diğer kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Daha sonra en son olarak gönder sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Böylece emeklilik sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s