SSK Vizite Girişi

SSK Vizite GirişiSosyal Güvenlik Kurumu, en aktif şekilde kullanmakta olan devlet kurumlarının başında geliyor. Özellikle sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşların, iş kazası, meslek hastalıkları veya çeşitli diğer sağlık sorunları nedeni ile rapor alarak geçici iş göremezlik durumuna düşmeleri durumunda, bunun Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilmesi gerekmektedir. Bu bildiriminde iş veren tarafından kuruma yapılması gerekmektedir.

Aksi durumlarda iş veren ve iş yerine ayrı ayrı olacak şekilde idari para cezası yaptırımı uygulanmaktadır. Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet uygulamaları arasında yer almakta olan SSK vizite girişi uygulaması iş verenlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu uygulama üzerinden iş verenler vizite giriş işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde yapabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

SSK Vizite Girişi Nasıl Yapılır

SSK vizite girişi işlemi internet üzerinde yer almakta olan vizite girişi uygulaması üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu noktada bu uygulama üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından daha önce verilmiş olan kullanıcı kodu ve iş yeri şifresi istenmektedir. Bu bilgiler ile sisteme giriş yaptıktan sonra iş göremezlik durumunda olup da rapor alan sigortalı çalışanın sigorta bilgileri ile rapor bilgilerinin girilerek kuruma gönderilmesi gerekmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s