Sigorta Günü Sorgulama

SSK Yetim AylığıGünümüz modern dünyasında artık Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olan işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapabilmeniz amacı ile teknolojiden yararlanmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet uygulama ve sistemleri internet üzerinde yer almaktadır.

Bu sayede de sigortanız ile ilgili olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz ve sigortanız ile ilgili detaylı bilgi edinebilmenize olanak sağlayacak sorgulamalarınızı e-sgm online hizmet uygulaması üzerinden sigorta günü sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. Bu sorgulama işleminiz içinde sizden herhangi bir şifre talep edilmemekte ve kayıt gerekmemektedir. Bu neden dolayısı ile tek yapmanız gereken internet üzerinde yer almakta olan bu uygulamayı açmak olacaktır.

Sigorta Günü Sorgulama İçin Ne Gerekiyor

E-sgm online hizmet sistemi üzerinden şifresiz olarak sigorta günü sorgulama işleminin gerçekleştirilebilmesi nedeni ile kişisel kimlik bilgilerinin ve sigorta bilgilerinin güvenliğini sağlayabilmek amacı ile T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası bilgileri ile birlikte güvenlik kodu resmindeki karakterlerin ilgili yerine yazılması istenmektedir. Bu sayede sigorta günü sorgulama işlemi güvenli bir şekilde şifresiz olarak yapılabilmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s