Emeklilik Hesaplama

Emeklilik HesaplamaYaşamlarını emekli olabilmek ve daha kaliteli, daha refah ve daha iyi bir şekilde geçirmek isteyen vatandaşlar, sürekli olarak yoğun bir şekilde çalışarak geçirmektedirler. Bu noktada vatandaşlar ne zaman emekli olacakları konusunda sürekli olarak sorular taşımaktadır.

İnternet üzerinde yer almakta olan emeklilik hesaplama uygulaması, Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşların emeklilikleri ile ilgili olan hesaplama işlemlerini çok daha kolay ve çok daha hızlı bir şekilde yapabilmesine olanak sağlamak amacı ile hizmete sokulmuştur. Bu noktada vatandaşlar sadece sigortaları ve kişisel bilgileri ile ilgili olan bilgilerini girerek en doğru şekilde emeklilikleri ile ilgili olan bu hesaplama işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

SGK Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır

İnternet üzerinde yer almakta olan bu emeklilik hesaplama uygulaması üzerinde vatandaşlar cinsiyet, doğum tarihi, maluliyet ve erken yaşlanma gibi kişisel bilgilerini girmesi gerekmektedir. Daha sonra ise sigortaları ile ilgili olarak hizmete başlama tarihi, SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ait gün sayısı, askerlik ya da sanatçı gün sayısı, fiili gün sayısı, yurtdışı gün sayısı ve 3600 günün doldurulduğu tarih gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerden sonra gönder tuşuna basılarak emeklilik hesaplama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Emeklilik Hesaplama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s