Mahkeme Sorgulama

Mahkeme Sorgulama2008 senesinde internet üzerinde aktif olarak vatandaşlara hizmet vermeye başlamış olan ve devletin sanal ortam üzerindeki kapısı niteliği taşımakta olan E-Devlet sisteminin hayatımıza girmesi ve büyük bir hız ile çok daha etkin bir noktaya ulaşması sayesinde artık, devlet ve devlet kurumları ile ilgili olan işlemlerinizi gerçekleştirme konusunda büyük kolaylıklar elde edebilmektesiniz.

Daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde devlet ve devlet kurumları ile ilgili olan işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz amacı ile E-Devlet sistemi yedi yirmi dört aktif olarak hizmet vermektedir. Bu noktada da E-Devlet sistemi üzerinden mahkeme sorgulama işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Mahkeme Sorgulama Nasıl Yapılır

Mahkeme sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikli olarak yazımızın sonunda yer almakta olan E-Devlet ilgili bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra ise açılan sayfa içerisinde kimliğimi şimdi doğrula sekmesine daha sonra da E-Devlet şifresi ile giriş seçeneğine tıklayarak E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş işleminden sonra, E-Devlet sistemi sizi otomatik olarak mahkeme sorgulama sayfasına atayacaktır. Burada herhangi bir ekstra işlem yapmadan varsa tüm mahkemeleriniz ile ilgili detaylı bilgilere liste halinde ulaşabilirsiniz.

Mahkeme Sorgulama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s