SSK RAPOR SORGULAMA

SSK rapor Sorgulama işlemi günümüz sosyal güvenlik altyapısı içerisinde yüksek önemde bir yer tutmaktadır. Bu tür bürokratik işlemlerin hızlandırılması ve artan sigortalı sayısına daha nitelikli hizmet sunumu gerçekleştirmek amacındaki, yeniden yapılanma çalışmaları her geçen gün daha kapsamlı hizmetlerin internet üzerinden sunulmaya başlanmasına olanak vermiştir.SGK Hak Sahipliği

Türkiye Cumhuriyeti Sosyal güvenlik sistemi, cumhuriyet tarihi boyunca her yönetim tarafından özel bir önem verilerek geliştirilmeye çalışılmış, günümüzde milyonlarca kişiye sağlık, emeklilik ve benzeri sigorta hizmetleri sunan dev bir kuruluş haline gelmiştir.

Zaman içerisinde artan nüfusa ve günün gelişen teknolojik ve kavramsal yeniliklerine ağlı olarak sürekli olarak bir yenilenme süreci içerisinde kalan sosyal güvenlik sistemimiz, günümüzde oldukça modern ve teknolojiye uyumlu bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor. Altyapı yenilenmeleri sürekli olarak devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu, her geçen gün daha nitelikli ve daha kaliteli hizmet sunumu gerçekleştirmeye devam ediyor.

Özel sektör çalışanları, devlet çalışanları ve işyeri sahipleri için farklı kurumlar olarak çalışan sosyal güvenlik sistemimiz, 2007 yılı itibariyle tek çatı altında toplanarak, gün koşullarına daha uygun ve daha işlevsel hizmet sunmaya başlamak amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu haline dönüştürülmüştür. Aynı yıl içerisinde temelleri atılan e-devlet platformu, tüm kamu kuruluşlarını kapsayan bir proje olarak faaliyete geçirilmiş ve günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu artık online olarak internet üzerinden birçok hizmeti sunmaya başlamıştır.

Çok değil bundan birkaç yıl önce SSK rapor sorgulama işleminin yapılabilmesi, ancak kurumun merkezlerinden birine başvurarak, uzun saatler sonucu yapılabilen, hatta bazı durumlarda günleri alabilen bir işlemken, günümüzde e-devlet sistemi üzerinden rapor sorgulama işlemi kolayca ve hızlı bir şekilde, sadece birkaç dakika içerisinde yapılabiliyor.

Hız çağı olarak ta nitelendirilen günümüze, uyum sağlayan yapısıyla Sosyal Güvenlikle ilgili tüm bürokratik işlemleri internet üzerine taşımaya ve online olarak verme hedefine hızla yaklaşmakta olan SGK, ülkemizin dinamik nüfus yapısına ve çağımızın dinamiklerine uygun bir hizmet altyapısı yenilenmesi sürecinde büyük adımlarla ilerliyor.

Rapor parası, birçok sigortalıyı ilgilendiren ve sürekli olarak karşılaşmak zorunda kaldıkları bir işlem olması sebebiyle, hızlı bir şekilde rapor sorgulama yapabilmek günümüz dünyasında oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu sebeple SSK rapor sorgulama işlemlerini, internet üzerine taşıyan kurum, bunu yapabilmek için uzun alt yapı çalışmalarını sonuçlandırmayı beklemiştir. Uzun yıllar önce atılan adımların zaman içerisinde sonuç vermesine bağlı olarak SSK rapor sorgulama işlemleri, günümüzde internet üzerine taşınabilmiş ve artık rapor parası alabilmek oldukça hızlı ve kolay bir bürokratik işlem haline gelmiştir.

Rapor sorgulama, raporlu ve sağlık sigortasından faydalanan sigortalılar için büyük bir dert olmaktan çıkmış, online olarak rahatça yapılabilen bir işlem haline dönüşmüştür. Online rapor sorgulama yapabilen sigortalılar, alacağı rapor parası miktarını hızlı bir şekilde öğrenebiliyor, Yine online rapor sorgulama uygulaması sayesinde, rapor parası ile ilgili olarak karşılaşılabilen tüm sorunlar, sigortalılar tarafından önceden görülerek, konu ile ilgili çözümlerin üretilmesi sağlanabiliyor.

SSK rapor sorgulama işlemleri de, SGK nın e-devlet platformu üzerinden yapılıyor. Rapor parası miktarını öğrenebilmek için gerekli olan her türlü detaylı bilgiye web sitemiz üzerinden ulaşabilir,  SGK’ nın online olarak sunduğu hizmetlerle ilgili olarak hazırladığımız kapsamlı incelemeler sayesinde, karşılaşabileceğiniz tüm sorunların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Özel olarak hazırlanmış olan web sitemiz, aradığınız tüm cevaplara en kısa ve kolay şekilde ulaşabilmeniz amacıyla tasarlanmıştır. E-devlet ve Sosyal güvenlik sistemimizle ilgili olarak aradığınız her türlü detayı bulabileceğiniz geniş kapsamlı bir kaynak site olan web sitemiz, internet üzerinde konu ile ilgili olarak hazırlanmış en geniş bilgi içeriğine sahip kılavuz sitedir.

 

www.sskraporsorgulama.com

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s