Grup Sağlık Sigortası

Grup Sağlık SigortasıSosyal Güvenlik Kurumu üzerinde yer almakta olan sigorta türleri sayesinde vatandaşlar kendilerine uygun niteliklerdeki sigortalar ile çeşitli sosyal haklardan yararlanabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Ayrıca bu sigorta çeşitliliği sayesinde herkese uygun sigortalar ortaya çıkmaktadır ve dolayısı ile sigortası olmayan vatandaş kalmamaktadır. Bunlardan biri de grup sağlık sigortası olarak gösterilir.

Grup sağlık sigortası nedir ve ne sağlar

Vatandaşların çeşitli sosyal güvencelerden ve haklardan yararlanabilmesine olanak sağlayacak pek çok farklı niteliklerde ve koşullarda sağlık sigortaları bulunmaktadır. Bu sağlık sigortaları arasında yer almakta olan grup sağlık sigortası en genel tanımı ile belirli sayılarda kişilerin bir araya gelerek toplu olarak özel sağlık sigortası yaptırması işlemidir.

Grup sağlık sigortası yaptırılabilmesi için bir grup arkadaşın bir araya gelmesi ya da bir şirkette çalışmakta olan vatandaşların bir araya gelmesi ile de yaptırılabilmektedir. Bu noktada şirket çalışanları için dilerse grup halinde özel sağlık sigortası yaptırabilmektedir.

Bu sağlık sigortasını yaptırmanın en büyük avantajlarının başında gruba özel fiyatlar ile çok daha uygun koşullarda sigorta yaptırılabilmesidir. Bunun dışında ülkemizde şirketler bünyesinde çalışmakta olan çalışanları için yaptıracakları bu sağlık sigortası türü ile ödemekte oldukları prim ödemelerini ödedikleri vergilerden düşebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s