SGK Evde Sağlık Hizmetleri

Devlet ülkemizde çeşitli nedenler dolayısı ile kendi başlarına sağlık kuruluşlarına ulaşarak tedavi işlemlerini gerçekleştirebilme olanakları bulunmayan ve yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderebilmek amacı ile uzun yıllardır üzerinde çalıştıkları yeni bir projeyi hizmete sokmuştur.

Bu projeye göre ülkemizde sürekli olarak vatandaşların çeşitli sosyal haklardan yararlanabilmesi ve mağduriyet yaşamaması amacı ile sürekli olarak sağlık hizmetleri kapsamında yenilikler yapılmaktadır. Ülkemizde gerçekleştirilen en yeni sağlık hizmetlerinden bir tanesi de SGK evde sağlık hizmetleri olarak ön plana çıkmaktadır.

SGK evde sağlık hizmetini kim alabilir
Genel olarak ülkemizde ihtiyacı bulunan vatandaşlara kendi ev ortamları içerisinde SGK bünyesinde evde sağlık hizmetleri verilmektedir. Bu SGK evde sağlık hizmetleri sayesinde evde bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar sağlamıştır.

SGK evde sağlık hizmetleri kapsamında vatandaşlar bakıma muhtaç, kimsesi olmayan kişiler yararlanabilmektedir. Ülkemizde ayrıca sağlık güvencesi olmayan vatandaşlarda evde sağlık hizmetleri ile evde bakım ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Devlet tarafından ücretsiz olarak sunulmakta olan evde sağlık hizmetleri için ihtiyacı olan her vatandaş başvuruda bulunabilmektedir. Başvuru ise Sosyal Güvenlik Kurumu bölge müdürlüğüne yapılmalıdır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s