BAĞ-KUR Taksitlendirme

BAĞ-KUR TaksitlendirmeBağ-Kur sigorta koluna bağlı olan vatandaşlarımızın düzenli olarak ödemelerini aksatmadan gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ancak bu noktada Bağ-Kur’lu vatandaşlarımız çeşitli nedenler dolayısı ile yapmaları gereken prim ödemelerinde aksamalar yaşamaları durumunda kuruma olan Bağ-Kur borçların yükselebilmektedir.

İşte bu noktada ülkemizde Bağ-Kur sigorta koluna bağlı olan vatandaşlarımızın var olan prim borçlarını taksitlendirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada Bağ-Kur taksitlendirme işlemlerinde vatandaşların ödeyebilme kapasitesine göre bir taksit miktarı belirlenmektedir. Aksi takdirde artan faiz oranları yıllık olarak yüzde seksen dörde kadar ulaşarak sigortalının ödemesin olanaksız hale getirmektedir.

Bağ-Kur taksitlendirme nasıl yapılır

Bağ-Kur taksitlendirme işlemi için öncelikli olarak taksitlendirme dilekçesinin doldurarak Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu dilekçe üzerinde Bağ-Kur numarası, gösterilen teminatlar ve T.C. kimlik numarası ile ad ve soy ad bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu sayede dilekçe kuruma verildikten sonra Bağ-Kur taksitlendirme işlemi kişinin ödeyebileceği düzeyde taksit oranları belirlenmektedir. Böylece daha kolay ve daha uygun ödeme seçenekleri ve yolları ile Sosyal Güvenlik Kurumuna olan Bağ-Kur borçlarından kurtulabilme olanağına sahip olabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s