E-Devlet Okul Sorgulama

E-Devlet Okul Sorgulamaİnternet üzerinden artık çok daha kolay bir şekilde velisi olduğunuz öğrencinin eğitim ve öğretim durumu ile ilgili olarak en detaylı bilgilere en ayrıntılı şekilde ulaşabilme olanağına sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinde yer almakta olan ve devlet ile ilgili olan her tür bilginizin yer aldığı ve devlet ilgili pek çok işleminizi gerçekleştirebilme olanağına sahip olduğunuz E-Devlet sistemi üzerinden okul sorgulama işleminizi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

E-Devlet okul sorgulama nasıl yapılır

E-Devlet okul sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikli olarak E-Devlet sistemine giriş yapabilmenizi sağlayan bir E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. E-Devlet şifresini herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında kimliğinizi göstererek alabilme olanağınız bulunmaktadır. E-Devlet okul sorgulama işlemi için ise yazımızın devamında yer almakta olan bağlantıya tıklamanız gereklidir.

Açılan E-Devlet sayfası üzerinde kimliğimi şimdi doğrula sekmesine daha sonra da E-Devlet şifresi ile giriş sekmesine tıklayarak çıkan giriş penceresinde T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra giriş sekmesine tıkladığınızda E-Devlet sistemi sizi otomatik olarak velisi olduğunuz öğrenciler için E-Devlet okul sorgulama sayfasına yönlendirecektir.

E-Devlet Okul Sorgulama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s