Plaka Sorgulama

Plaka SorgulamaGünümüzde artık internet üzerinden çok daha kolay bir şekilde günlük işlemlerinizi yapabilme olanağına sahip olduğunuz gibi aynı zamanda da resmi işlemlerinizi kısa bir süre içerisinde yapabilme olanağınız bulunmaktadır.

İnternet üzerinden aracınızın plaka sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden plaka sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifresine ihtiyaç duymaktasınızdır. E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesinden E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Eğer E-Devlet şifreniz var ise direkt olarak alt kısımda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak plaka sorgulama sayfasına gidebilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde yer alan kimliğimi şimdi doğrula sekmesine tıklamanız daha sonra açılan sayfa içerisinde E-Devlet şifresi ile giriş seçeneğine tıklayarak kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu sayede sistem sizi otomatik olarak plaka sorgulama işleminizi gerçekleştireceğiniz sayfaya yönlendirmektedir. Bu işlemin ardından açılan sayfa içerisinde plaka sorgulama işlemini gerçekleştirmek istediğiniz plaka numarası istenmektedir. Bu plaka numarasını doğru bir şekilde girerek plaka sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Plaka Sorgulama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s