SGK Rapor Parası Sorgulama

SGK Rapor Parası Sorgulama

Ülkemizde günümüzde yürürlükte olan sosyal sigortalar kanunu ile sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın iş yerlerinde geçirdikleri kaza ya da meslek hastalığı nedeni ile rapor almaları durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bu vatandaşlarımıza SGK rapor parası adında bir ödenek sunulmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın bu neden dolayı rapor aldıkları süreç içerisinde mağduriyet yaşamamasını amaçlamaktadır. Bu noktada vatandaşlar internet üzerinden SGK rapor parası sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek ne kadar rapor parası alacaklarını, ne zaman alacaklarını ve ne zaman aldıklarını kolay bir şekilde görebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

SGK rapor parası sorgulama nasıl yapılır

SGK rapor parası sorgulama işlemi günümüzde internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Uygulamaya gidebilmek için yazımızın altında yer almakta olan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Bağlantıya tıkladığınızda açılan E-SGM uygulaması üzerinde sizden T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz, nüfusta yer alan cilt numaranız ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il bilgileri istenmektedir.

Bu bilgileri girdikten hemen sonra sayfadaki güvenlik kodunu da girerek sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Sorgula sekmesi ile açılan sayfa içerisinde öncelikli olarak sağ kısımda yer almakta olan seçenekler içerisinden iş göremezlik ödeme sekmesine daha sonra ise açılan alt kategori içerisinden ödeme görme 4A-4B sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra SGK rapor parası sorgulama işleminizi tamamlayarak rapor parası bilgilerinizi görebilirsiniz. E-SGM uygulması üzerinden dilerseniz SGK gün sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

SGK Rapor Parası Sorgulama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s