SGK Yaştan Emeklilik

SGK Yaştan EmeklilikÜlkemizde SGK yaştan emeklilik hakkında sigortalı olarak çalışmakta olan erkek çalışanların bu emeklilik hakkından yararlanabilmesi için gerekli olan koşulları yerine getirmiş olması gerekmektedir.

Bu noktada ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan erkek vatandaşların SGK yaştan emeklilik hakkında yararlanabilmesi için 08.09.1999 ile 30.04.2008 tarihleri arasında işe girmiş olmaları halinde gerekli olan 4500 günlük sigorta prim ödemelerini gerçekleştirmeleri halinde altmış yaşını tamamlamaları ve yirmi beş yıllık hizmet süresini doldurmaları halinde kısmi emekli olabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Kadınlar için SGK yaştan emeklilik

Ülkemizde SSK yaştan emeklilik hakkı için sigortalı bayan çalışanların 09.09.1999 tarihi ile 30.04.2008 tarihi arasında ilk kez işe girmiş olmaları gerekmektedir. Bu noktada ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan bayan vatandaşların 4500 sigorta prim ödeme gününden emekli olabilmesi için elli sekiz yaşını doldurmuş olması ve yirmi beş yıllık hizmet süresini doldurmuş olmaları halinde 4500 gün sayısı ile yaşlılıktan kısmi emekli olabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s