Emeklilik Hesaplama

Emeklilik Hesaplama

Tüm dünya genelinde vatandaşlar yaşamlarını yoğun bir şekilde çalışarak emekli olma mücadelesi içerisinde geçirmektedirler. Günümüzde tüm dünya genelinde farklı ülkelerde farklı emeklilik sistemleri bulunmaktadır.

Ülkemizde bu emeklilik konusunda iki ayrı koşul bulunmaktadır. Bu noktada vatandaşların ilk koşul olarak belirlenmiş olan süreyi doldurmuş olması gerekmektedir. Bu neden ile vatandaşların devlet tarafından belirlenmiş olan sayıda primi Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödenmiş olması gerekmektedir.

Bu noktada ikinci koşul ise belirli bir yaşın doldurulmuş olması gerekmektedir. Vatandaşlar bu iki koşulu tam anlamı ile yerine getirdikleri takdirde emeklilik haklarını elde edebilmektedirler. Günümüz dünyasının büyük bir hızdaki gelişimi internetin çok daha yaygın olarak kullanılmasını ve insanların yaşamlarını daha kolay bir hale getirmektedir.

Bu noktada SGK ’ da vatandaşlara internet üzerinde yer almakta olan emeklilik hesaplama hizmet ve uygulaması vermektedir. Bu sayede sadece birkaç dakika içerisinde alt kısımda vermiş olduğumuz bağlantı ile emekliliğiniz ile ilgili olan ne zaman emekli olacağınız, ne kadar aylık alacağınız ve ne kadar kaldığı gibi hesaplama işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu sayede vatandaşlar sigortaya ilk giriş tarihlerine ve prim ödemelerine göre emeklilik ile ilgili olan en detaylı her bir ilgisini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Emeklilik Hesaplama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s