Ne Zaman Emekli Olabilirim

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Günümüz dünyasında vatandaşlar hayatlarını çalışarak emekli olma mücadelesi içerisinde sürdürmektedirler. Günümüzde tüm dünya genelinde farklı ülkeler için farklı emeklilik sistemleri yer almaktadır.

Ülkemizde bu emeklilik konusunda iki ayrı koşul bulunmaktadır. Bu noktada vatandaşların ilk olarak belirlenmiş olan süreyi doldurmuş olması gerekmektedir. Bu neden ile vatandaşların devlet tarafından belirlenmiş olan sayıda primi Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödenmiş olması gerekmektedir.

Bu neden ile ikinci koşul ise belirli bir yaşın doldurulmuş olması mutlak suret ile gereklilik arz etmektedir. Sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşlar bu iki koşulu tam anlamı ile yerine getirdikleri takdirde emeklilik haklarını elde edebilmektedirler. Günümüz dünyasının büyük bir hızdaki gelişimi internetin çok daha yaygın olarak kullanılmasını ve insanların yaşamlarını daha kolay bir hale getirmektedir.

Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu’ da vatandaşlara internet üzerinde yer almakta olan ne zaman emekli olabilirim sorusuna yanıt alabileceği bir olanağı sunmaktadır. Bu sayede sadece birkaç dakika içerisinde alt kısımda vermiş olduğumuz bağlantı ile hesaplama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sistem vasıtası ile vatandaşlar sigortaya ilk giriş tarihlerine, prim ödemelerine ve doğru tarihlerine göre en net şekilde emeklilik yaşlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Ne Zaman Emekli Olabilirim İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s