SGK Danışma Hattı

SGK Danışma Hattı

Ülkemizde devlet kurumları arasında en çok işlem gerçekleştirilmekte olan kurumların başında gelen Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde yer alan bu yoğun işlem ve iş trafiği içerisinde vatandaşları mağdur etmemek ve daha kaliteli bir hizmet alabilmesi amacı ile sürekli olarak yeni sistemler üzerinde çalışmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara daha kaliteli bir hizmet verebilmek ve üzerindeki iş yükünü azaltmak amacı ile internet üzerinde en aktif olarak hizmet vermekte olan devlet kurumlarının başında gelmektedir. Günümüzde artık Sosyal Güvenlik Kurumu internet ve telefon gibi çeşitli iletişi araçları ile vatandaşlara hizmet vermektedir.

Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu internet üzerindeki yeni uygulama ve hizmet ataklarının ardından telefon ile de vatandaşlara hizmet verebilmek ve onları yönlendirebilmek amacı SGK danışma hattı ile hizmet veremeye başladı. Bu danışma hattı sayesinde artık vatandaşlar telefon vasıtasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu ile iletişime geçerek merak ettiği sorulara yanıt alabilir, bilgi edinebilir ve çeşitli yönlendirmeler alabilmektedirler.

Vatandaşların sorunlarını daha hızlı ve kaliteli bir şekilde çözüme kavuşturabilmeyi amaçlayan Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarına danışma hattı olan Alo 170 üzerinden hizmet vermektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s