SGK Gecikme Zammı

SGK Gecikme Zammı

Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama ve hesaplama işlemleri başta olmak üzere pek çok işlemin internet üzerinden gerçekleştirebilmesi için vatandaşlara farklı sistemler ve uygulamalar hizmet vermektedir.

Vatandaşlar gecikme zammı ile ilgili iş ve işlemleri nihai olarak Sosyal Güvenlik Kurumu resmi binalarından başvuru yapılarak gerçekleştirilebilmesine rağmen Sosyal Güvenlik Kurumu sanal ortam içerisinde de vatandaşların SGK gecikme zammı hesaplamalarını yapabilmektedir.

SGK ile ilgili olarak gecikme zammı hesaplama işlemi gerçekleştirmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde sizden istenmekte olan borç dönemi ay bazında, borç dönemi yıl bazında ve borç tutarı lira bazında girildiği takdirde gecikme zammı herhangi bir şifreye ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Bunun dışında gecikme zammı hesaplama işleminin doğru ve net olarak sonuç verebilmesi için belirtilen tarihlerinde ki borç tutarlarının da net ve doğru olarak bilinerek uygulamada ilgili alanlara girişinin yapılması gerekmektedir. Ancak yine de resmi bir belge ile hesaplama işleminin yapılarak en net şekilde ödeme planı için Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s