SSK Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizin en çok işlem gerçekleştirilmekte olan ve en aktif devlet kurumlarının başında gelmektedir. Bu durumda Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde büyük bir iş yükü oluşturmaktadır.

Bu neden ile Sosyal Güvenlik Kurumu internet üzerindeki en aktif devlet kurumudur. Vatandaşların işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için internet üzerinden çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu noktada vatandaşların en sık sorgulama işlemi gerçekleştirmekte olduğu SSK gün sorgulama işlemi de artık internet üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Bu noktada vatandaşların internet üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için E-SGM sistemini vatandaşların hizmetine sunmaktadır. Bu sisteme alt tarafta vermiş olduğumuz bağlantı ile ulaşabilirsiniz. Açılan sayfa içerisinde sizden kimlik numarası, cilt no, doğum tarihi ve nüfusa kayıtlı olunan il dışında bir de güvenlik kodunun girilmesi istenmektedir.

Bu bilgiler doğru bir şekilde girildikten hemen sonra sorgula sekmesine basılarak sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede vatandaşlar eski dönemlerde uzun saatler süre sıra bekleme zorunluluğundan kurtularak sadece birkaç dakika içerisinde istedikleri zaman istedikleri yerden sorgulama işlemini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamaktadır.

İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s