SSK Sicil No Sorgulama

SSK Sicil No Sorgulama

Günümüzde büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji sayesinde artık insanlar pek çok alandaki işlemini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Ülkemizde de bu konuda özellikle sağlık ve sigorta konularında vatandaşlara pek çok olanak sunulmaktadır.

Vatandaşlar internet üzerinde yer almakta olan çeşitli uygulama ve hizmetler sayesinde vatandaşlar işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Vatandaşlar SSK sicil no sorgulama işlemi sayesinde SSK primlerinin yatıp yatmadığı, SSK primi yatmakta ise ne kadar yattığı ve izinler gibi pek çok sigorta bilgisi kolay bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurulu’nun resmi sitesinde yer almakta olan E-SGM sistemi ile sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bunun için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için sizden kimlik numarası, cilt no, doğum tarihi ve nüfusa kayıtlı olunan il gibi kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler doğru bir şekilde girildikten hemen sonra güvenlik kodunun doğru bir şekilde girilerek sorgula sekmesine basılması gerekmektedir. Bu sayede sorgulama işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

SSK Sicil No Sorgulama İçin Lütfen Tıklayınız.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s