SSK İşe Giriş

SSK İşe Giriş

Vatandaşların sosyal haklarını korumak ve çeşitli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri hizmet vermekte olan SSK ile giriş konusunda bilgi sahibi olabilmeleri için artık internet üzerinde uygulamalar yer almaktadır.

SSK işe giriş, ödenen prim günlerinizi, toplam ödenene günlerinizi ve yatırdığınız prim bilgilerini en güncel şekli ile görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi ile ya da SGK’ nın yeni uygulaması E-SGM ile gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet sistemi ile görüntüleme yapabilmek için ilk olarak PTT şubelerinden şifre alınması gerekmektedir. E-SGM ile görüntüleme işlemi için sadece SGK sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için herhangi bir şifreye ihtiyacınız yoktur.

Ancak bu şekilde çıkartılan belgelerde mühür olmadığı için resmi işlemlerde geçersiz sayılmaktadır. E-SGM sistemine girerek bu işlemi gerçekleştirmek için resmi siteye erişim yapılması gerekmektedir. Ana sayfada yer alan uygulamaya şifresiz olarak giriş yapabilirsiniz.

Daha sonra kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, cilt numaranızı, doğum tarihinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra 4A hizmet dökümü linkine tıklayarak her çeşit SSK bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

SSK İşe Giriş İçin Lütfen Tıklayın

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s