SGK Hizmet Dökümü

SGK Hizmet Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumu, ülkemizde vatandaşların sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve rahat bir emeklilik geçirebilmeleri amacı ile hizmet vermekte olan bir devlet kurumudur. Günümüz dünyasındaki teknolojik seviye sayesinde artık devlet kurumlarının diğerlerinde olduğu gibi SGK’ da da teknoloji en sonuna kadar kullanılabilmektedir.

Ülkemizde vatandaşlar eski dönemlerde sigortalarının ne zaman başladığını, ne kadar olduğunu, emekliliklerine kaç gün kaldığını gibi pek çok sigorta bilgileri hakkında merak ettikleri sorulara cevap bulabilmek için kurumların yoğun noktalarına gitmek ve burada uzun saatler sıra beklemek mecburiyetinde kalabilmekteydi.

Tabii ki bu durumda vatandaşların işlerinden geri kalmasına neden olmaktaydı. Ancak günümüzde internet üzerinde yer alan E-Devlet ve E-SGM hizmetleri sayesinde vatandaşlar çok hızlı ve kolay bir şekilde bu sorularına cevap bulabilmektedir.

E-Devlet sistemi ile SGK Hizmet Dökümü alabilmek için ilk olarak eğer şifresi yok ise kimliği ile birlikte PTT’den şifre alınması gerekmektedir. Daha sonra bu şifre ile E-Devlet sistemine giriş yapılması gerekmektedir. Bu noktadan sonra sistem içerisinde yer almakta olan kurumlar sayfası içerisinden SGK’ nın bulunması gerekmektedir. Buraya girildikten sonra çıkan pencerede dahil olunan 4A Hizmet Dökümü sayfasına girilerek hizmet dökümü alınabilmektedir.

E-SGM hizmeti ile ise vatandaşlar şifreye ihtiyaç duymadan kimliklerinde yer alan kimlik numarası, nüfus, cilt ve doğum tarihi bilgilerini doğru olarak girdikten sonra sayfada yer alan onay kodunu da girerek sorgulama sekmesine basmaktadır. Bu işlemin ardından çıkan sayfada yine 4A Hizmet Dökümü sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu sayede sadece birkaç dakika içerisinde oturdukları yerden hizmet dökümlerini en güncel halleri ile alabilmektedir.

SGK Hizmet Dökümü İçin Lütfen Tıklayın

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s