SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü

Teknolojinin büyük bir hız ile gelişmesi sayesinde insanlar artık pek çok alanda olduğu gibi farklı devlet kurumları ile olan işlemlerini de internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada vatandaşlara daha kaliteli bir hizmet sunabilmek amacı ile devlet tarafından 2008 senesinde aktif olarak hizmete sunulan E-Devlet sistemi vatandaşların devlet kurumları ile olan işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Devlet tarafından sunulmakta olan bu sistem sayesinde ülkemizin en çok işlem gerçekleştirilmekte olan devlet kurumu olan SGK ile olan işlemler kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. SGK ile ilgili olarak en çok gerçekleştirilmekte olan işlemlerin başına SSK hizmet dökümü gelmektedir.

Vatandaşlar artık internet sayesinde çeşitli platformlar üzerinden devletin sunduğu sisteme giriş yaparak hizmet dökümü alma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunu yapabilmenin şifreli ve şifresiz olarak iki yolu bulunmaktadır. Şifreli olan E- Devlet sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde hizmet dökümü alabilmek için ilk olarak bir PTT şubesinden uygun bir fiyat karşılığı şifre alınması gerekmektedir. Daha sonra E-Devlet resmi sitesine giderek buradan TC Kimlik No ile giriş seçeneğine baslılarak on bir haneli kimlik numarası ve PTT’ den alınan şifrenin girilmesi gerekmektedir.

Bu sayede sisteme giriş yapılır. Sistem içerisinde SGK hizmetini bularak çıkan sayfa içerisinden kolay bir şekilde hizmet dökümü alabilmek olanak dahilindedir. Eğer bu işlemi şifresiz olarak yapmak istiyorsanız ilk olarak SGK resmi internet sayfasını ziyaret etmek gerekmektedir. Burada ana sayfada yer almakta olan E-SGM hizmetine girilmesi gerekmektedir. Açılan pencerede nüfus, cilt, doğum tarihi, kimlik numarası ve ayrıca doğrulama kodunun girilerek sorgulama sekmesine basılması gerekmektedir.

Çıkan sayfada 4A Hizmet Dökümü seçeneğine tıklanarak hizmet dökümü şifresiz olarak kolay bir şekilde alınabilmektedir.

SSK Hizmet Dökümü İçin Lütfen Tıklayın

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s