SSK Sorgulama Nasıl Yapılır

Image

Vatandaşların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri ve emekliliklerini garanti alabilmeleri için farklı sistemlerde çalışmakta olan Bağkur, SSK, Emekli Sandığı gibi pek çok kurum ve sistem bulunmaktadır. Ülkemizde bu denli farklı sistemlerin olması nedeni ile vatandaşların işlemlerini gerçekleştirmeleri esnasında büyük karışıklıklar ortaya çıkmaktaydı.

Ancak tüm dünya genelinde büyük bir hız ile gelişen teknolojinin insanlara sunmakta olduğu olanaklara devlet bazında da entegre olunarak vatandaşların işlemleri esnasında yaşamakta oldukları bu karışıklıkları çözüme kavuşturulmak istenmektedir. Ancak devlet tarafından gerçekleştirilen e – Devlet hizmeti de bu konuda tam anlamı ile çözüm sağlayamamıştır ve vatandaşlar hale sorunlar yaşayabilmektedir.

Yine de e – Devlet sistemi iyi bir şekilde kullanıldığı takdirde bu sorunlar ortadan kalkabilmektedir. Bu neden ile SSK sorgulama işlemini bu sistem üzerinden yapabilmek için ilk olarak en yakın PTT şubelerinden bir şifre alınması gerekmektedir. Alınan bu şifre sayesinde e – Devlet portalına giriş yapılarak sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Portal haricinde bu sorgulamayı yapabilmek için ise e- SGM sistemini kullanmak gerekmektedir. E- SGM sistemine SGK sitesi üzerinden ulaşmak olanak dahilindedir. Bu sisteme ulaşıldıktan sonra ekranda yer alan pencerede TC kimlik numarası ve diğer istenilen kimlik bilgileri girilerek şifresiz bir şekilde sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Bu işlem sayesinde şifre almaya ihtiyaç duymadan internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Bu sistem tamamen SGK kurumuna ait olması nedeni ile herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmadan sorgulama yaparak en güncel bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

SSK Sorgulama İçin Lütfen Tıklayın

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s